ка

Спорт денсаулық кепілі

09.01.2019 03:35
0
11
Пәні: қазақ тіліМұғалімнің аты-жөні: Сайлау Ә.СКүні: 26.11.2018 жСЫНЫП: 7 «В»Қатысқан оқушылар саны: 13Қатыспаған оқушылар саны: 0 Сабақтың тақырыбы Спорт-денсаулық кепіліСабақ негізделген оқу мақсаттары 7.2.3.1- ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қоданып ацту.7.2.2.1- өтініш жасаудың түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана білу.Сабақтың мақсатыОқушыларға спорттың пайдасы туралы толық мағлұмат беру.Сабақ нәтижесі:Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.Бағалау критерийіЖеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.РесурстарОқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.Әдіс-тәсілдерСұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.Пәнаралық байланысМузыка, қазақ тілі. Сабақтың жоспарыСабақтың барысыМұғалім әрекетіОқушы әрекетіБасталуыҰйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амндасу,түгендеуҮй тапсырмасын тексеру: Кезекші мәлімдемесіЖаңа білімБілу және түсінуСпорт – белгілі ережелер немесе дәстүрлерге сай көбіне жарыс түрінде өтетін әрекет. Адам баласы спортпен денсаулығын жақсарту, өзін – өзі дамыту үшін шұғылданады. Денсаулық дегеніміз адам ағзасының дұрыс әрі қалыпты жұмыс істеуі.Спорт туралы түсінеді, біледіОртасы ҚолдануДәптермен жұмыс.Талдау«Ыстық орындық» орындық әдісі(Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады.Жаттығудың сипаттамасы:

Бір оқушы алға шығып өз пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір пікір бойынша бірлесіп алға шығып сөйлей алады.Жазылым.7-тапсырма. Сөйлемге үш нұсқада сұрақ қой.Айтылым.8-тапсырма. Суреттер бойынша әңгімелесіңдер.9-тапсырма. Жұмбақты шешіп, суретпен сәйкестендіріңдер.1.Жып- жылтыр, жалпақ бір.Жатыр көк айна.Жүгіріп, жығылып,Жұлынып, сонда ойнап,Тек тайма! (3. коньки)2.Тепсең – ақ секіріп,Ұстатпай қашады.Бір жерге бекініп,Тұра алмай сасады. (доп)3. Даңғыл жол етемін,Тілгілеп ақ қарды.Шарықтап кетемін.Қапталды,Шатқалды. (шаңғы)4.Табанға қанжар байладым,Бетінде айна ойнадым. (Коньки)

Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер«Ыстық орындық» орындық әдісі, сұрақтар, орындық.

Кестені толтырады.Суреттер бойынша ауызша өз ойларын айтады.Жұмбақты шешіп сәйкестендіреді.

Сергіту сәті2 минутСергіту сәті "Қызыл гүлім - ай"Оқушылар би билеп сергіп қалады.Аяқталуы Сабақты бекіту

Денсаулық сөзіне фонетикалық талдауДен- б.б сау –б.б лық-б.б 3 буын, 9 әріп, 9 дыбыс.Д-дауыссыз, ұяңЕ-дауысты, жіңішке, ашық, езулікН-дауыссыз, үндіС-дауыссыз, қатаңА-дауысты, жуан, ашық, езулікУ-дауыссыз, үндіЛ-дауыссыз, үндіЫ-дауысты, жуан, қысаң, езулік.Қ-дауыссыз, қатаң.

Фонетикалық талдау жасау.

Үйге тапсырма

Бағалау

11-тапсырма. 114 бет.Оқушыларды смайликтер арқылы бағалаймын.Күнделіктеріне жазып алады.Смайликтер арқылы бағаланады.
Пікірлер
(0)
Бұл жерде әлі ештеңе жоқ
Пікір қалдырыңыз
Войдите, чтобы оставить комментарий