Неліктен апиын соғыстары осы күнге дейін қытай халқының есінде?
Автор: Айдынгалиева Акмарал Рыскалиевна
Бағыты: Қазақстан тарихы Бөлімі: Сабақ жоспары Сыныбы: 8 сынып
Жарияланған уақыты: 2019-02-04
Материал туралы қысқаша түсінік
тарих пәнінің мұғалімі
| Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6-бөлім XІX ғасырдағы Қытай мен Еуропа елдері | Мектеп: Егіндібұлақ ЖОББМБК | ||
| Күні: 01.02.2019 | Мұғалімнің аты-жөні: Айдынгалиева А.Р | ||
| Сынып: 8 | Қатысқандар саны:Қатыспағандар саны: | ||
| Сабақ тақырыбы | Неліктен апиын соғыстары осы күнге дейін қытай халқының есінде? | ||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.1.1.3 - еуропалық державалардың отаршылдық экспансиясы кезеңіндегі Азия мемлекеттерінің (Қытай, Үндістан, Жапония) әлеуметтік құрылымындағы ерекшеліктерді анықтау;7.2.1.2 - миссионерліктің міндеттерін анықтау;7.3.2.6 - еуропалық отаршылдық экспансияның Шығыстың дәстүрлі қоғамдарына ықпалын сипаттау;7.4.1.4 - «экспорт», «импорт», «экспансия», «отарлау», «фактория» ұғымдарын қолдану арқылы, тауар-ақша қатынастарының дамуын түсіндіру | ||
| Сабақ мақсаттары | Қытай мемлекетінің Англия империясының отарлау саясатына жүргізген апиын соғыстарының маңыздылығын анықтау. | ||
| Бағалау критерийлері | |||
| Тарихи концепт | Маңыздылық | ||
| Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология Министрлер, көкнәр, апиын , тәуелділік, контрабанда, дін таратушылар, варварлар, тайпиндер, сыртқы сауда келісімшарт бойынша құрылған порттарДиалогқа/жазылымға қажетті сөз тіркестер Мен императорға ... кеңес берер едім Екінші апиын соғысы британдықтар мен француздықтардың кесірінен болды/болмады, себебі ...Императордың ескі жазғы сарайды қасақана өртеу дұрыс/дұрыс емес, себебі ...Ескі жазғы сарайдың мүлкін қайтару/қайтармау керек еді, себебі ... | ||
| Құндылықтарды дарыту | - патриотизм;- өз еліне және өзге мемлекттердің тарихы мен мәдениетіне қызығушылық пен құрмет таныту;-тұлғааралық қарым-қатынасты дамытуға және бағалауға мүмкіндік беретін жұптық және топтық жұмыстарды қолдану;- жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын құрметтеу; | ||
| Пәнаралық байланыстар | География (Англия, Қытай мемлекеттері тақырыптары бойынша) | ||
| АКТ қолдану дағдылары | Осы сабақта интербелсенді тақта және сабақ тақырыбы бойынша презентация пайдаланылады. | ||
| Бастапқы білім | Оқушылар Үндістан мен Қытайдың Ұлыбританиямен - алғашқы индустриялық елмен - қарым-қатынастарын алдыңғы бөлімдердегі және география пәнінде қарастырған білімдерін қолдана алады. |
| Сабақ барысы | ||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
| Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі | (БЫМ) Берілген суреттер топтамасының негізінде төмендегі сұрақтар төңірегінде талқылау ұйымдастырып, сабақ тақырыбын анықтайды. | Презентация |
| Сабақтың ортасы | Ж. №1 тапсырма Мәтінмен жұмыс | ПрезентацияҚосымша 1 Қосымша 3 |
| Сабақтың соңы | Рефлексия: «Борт журналы» | Презентация |
Материалды сайттан тегін жүктеу
Жүктеу
Материал ұнаса парақшаңызға сақтап қойыңыз!
Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.