KZNews.kz
Білім

Мектептегі өмір

KZNEWS
Пән: дүниетануСабақтың тақырыбы: Мектептегі өмірМектеп: «Опорный орта мектебі»КММБөлім: Дені саудың – жаны сауКүні: 10.01.19ж Мұғалімнің аты-жөні: СаденоваСынып: 2 «Ә»Қатысқандар саны: Қатыспағандар: Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары)2.1.4.2 Оқу және ойын әрекеті үдерістерінде өзін қауіпсіз ұстаудың ережелерін білу және түсіндіруСабақ мақсаттарыБарлық оқушылар: оқулықтағы мәтіні және суреттерінен қажетті ақпаратты алады; Оқушылардың басым бөлігі: оқу және ойын әрекеті үдерістерінде өзін қауіпсіз ұстаудың ережелерін біледі; Кейбір оқушылар: сабақта жеткен жетістіктеріне ой қорытады. Бағалау критерийіЖеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.Құндылықтар Өзара сыйластық, ынтымақтастықТілдік мақсаттарҮзіліс-перемена-chande ,асхана-столовая- canteenРесурстарКомпьютер, оқулық, жұмыс интербелсенді тақта, тақырыптық суреттер,Әдіс-тәсілдерСұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.Пәнаралық байланысӨзін-өзі тануАлдыңғы білім Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздеріСабақтың барысы:Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған іс-әрекетРесурстарСабақтың басы1 минут(Т) Жағымды көңіл күй қалыптастыру.-Балалар,бір-біріңмен сәлемдесіңдер.-Кімде көңілді көңіл күй ,қолдарыңды көтеріңдер.-Мейірімді балалар,бастарыңды изеңдер.-Кім жұмыс істеуге дайын жіне кім алда не болатынына қызықса,орындарыңа отырыңдар.-Сонымен ,біз бастаймыз. Сабақтың мақсатын қою5 минут

Жаңа білімдерді меңгеру10 мин

(МК) «Тентек бала№13» мультфильмінен үзінді көру.«Керісінше» сериясы.Сұрақтарға жауап бере отырып,балалар тақтадағы әрпі бар карточкаларды ашады.ды.Нәтижесінде ЕРЕЖЕ сөзі шыға-Қалай ойлайсыңдар,сабағымызда сөзі қандай ережелер туралы болады?«Мектептегі тәртіп» кластері(сабақта,үзілісте,асханадаа,кітапханада,шешінетін бөлмеде)

Оқулықпен жұмыс.Бағыттап оқыту.-Балалар,жаңа сөздерге мән беріңдер.Орыс және ағылшын тілдерінде қалай айтылатынын ескеріңдер.Үзіліс-перемена-chande ,асхана-столовая- canteenСергіту сәті

Мультфильм

Оқулық 48-49 беттер

Оқулық 48-49 беттер

Жаңа материалды түсінуді тексеру.

10 мин

Жаңа тақырыпты бекіту10мин

(Т) Топ ішіндегі жұмыстың ережелерін талқылайды. Оқушыларға өз жұмыстарының тақырыбын анықтайтын кесінділерден суреттер жинақтау ұсынлады.1-2 топтар – сабақ үстінде( әсіресе еңбек,денешынықтыру сабақтарында)3-топ-үзілісте4-топ-киім шешетін бөлмеде

«Синквейн » Мектеп

Топ ережесі

Рефлексия және бағалау3 минут

-Бүгінгі сабақта өздерің үшін не аштыңдар?-Сабақта орындаған жұмысыңа кімнің көңілі толады?Рефлексия «Пайдалы заттар»Таңдауға үш зат беріледі.(себет,шабадан,арқақоржын)Сенің көңіл күйіңе сәйкес келетін затты таңдауың керек.Себет-өзммен ештеңе алмаймын.Шабадан – сабақта барлық тыңдаған және көргенімді басқаларына айтамын.Арқақоржын – өзіммен бірге аламын.

суреттер

Сабақтың соңы2 минутҮй жұмысы (48-49 бет оқу, Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз?Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?Ж к критерийлеріКері байланыс беру арқылы бағалау.Қауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелерісергіту сәтін өткізуРефлексияСабақ / оқуМақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушыларне білді?Сыныптағы ахуалқандай болды?Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?Мен берілгенуақыт ішіндеүлгердім бе? Менөз жоспарымақандай түзетулеренгіздім жəненеліктен?«Пікір алмасу» әдісіӨзін-өзі тануҚұндылықтарды дарыту: Өзара сыйластық, ынтымақтастықҚорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім?
KZNEWS
Автордың басқа материалдары