Ұстаз тілегі сайтында материал жариялап тегін сертификат, алғыс хат және құрмет грамотасын алуға болады. Ол үшін сайтқа тіркеліп материал жариялау керек. Сайт бойынша барлық сұрақтарды 8-771-234-5599 номеріне ватсап арқылы қоюға болады
Гендердің өзара әрекеттесуі. Цитоплазмалық тұқым қуалаушылық.
Автор: Шушакова Мария Мырзахановна
Бағыты: Биология Бөлімі: Презентация Сыныбы: 9 сынып
Жарияланған уақыты: 2019-01-16
Материал туралы қысқаша түсінік
гендер тақырыбы бойынша сабак жоспары
- Мақсаты: Астың ашішекте өзгеруі туралы түсінік беру, ферменттермен, тұз қышқылымен таныстыру және олардың ас қорыту кезіндегі рөлін, сілекейдің маңызын ашу.
- Оқушыларды топпен ойындар ойнату арқылы ұйымшылдыққа баулу,
| Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс -әрекеті | Оқушының іс -әрекеті |
| Ұйымдастыру кезеңі 5 мин | Салемдесу, оқушыларды түгелдеу,сабаққа психологиялық дайындау, топқа бөлу (адамның бет мүшелері арқылы | Амандасу, тыныштық сәтіне дайындалып отыру, топқа бөлінеді |
| Үй тапсырмасын тексеруҚорытындылау | 2.Сен білесің бе?«Диалогтық оқыту» әдісі сұрақ-жауап арқылы. | Алдарына тасталған сұрақтарға топпен жауап береді |
| Жаңа сабақты меңгерту | Мағынаны тану: Ой қозғау «Кім көп біледі» ойыны.Балалар дені сау адамның белгілерін атап шығады (көңілді, сергек, оқтай түзу, дұрыс тамақтанады, терісі таза, спортпен шұғылданады және т.б.).Топқа бөліп беру арқылы: (Мәті нмен жұмыс)І топ – Адамға тамақтанудың маңызыІІ топ – Астың ашішекке түсуі? ІІІ топ – Ас қорыту жолында астың сіңуіІҮ топ – Нәруыз, көмірсу, май, су және тұздардың сіңуі (Формативті бағалау «жұлдызша арқылы») | Топпен белгіленген жерге дейін оқып І топ ІІ топқа түсіндіріп шығады. Әр топтан сұрақтар қойылады Топтардың түсіндіруін тыңдау, постер қорғайды. |
| Ой қозғау | Сандар сөйлейді0.65-0.70м2 0.1-1.5мм2000-30004.5-5м80% Жаңа сөздер (Дәптерге жазып алу) | Берілген сандардың құпиясын ашады |
| Сабақты бекіту | «Сәйкестендіру тесті » | Берілген тапсырманы орындайды |
| Жинақтау | «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»Кері байланыс | Оқушылар пікірлері тыңдалады |
Үйге тапсырма | “Ізденіс жұмысы” Парагрф 46 | Оқу,іздену,ойлану, зерттеу,анықтау,жаттау. |
Материалды сайттан тегін жүктеу
Материал ұнаса парақшаңызға сақтап қойыңыз!
Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.