| Тақырыбы: Есептеуіш техниканың даму тарихы | Мектеп: Гагрин атыңдағы орта мектеп |
| Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: |
| Сынып: | Қатысқандар саны:__Қатыспағандар саны:__ |
| Оқыту мақсаты | 6.1.1.2 – компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекетін түсіндіру |
| Сабақтың мақсаты | Барлық оқушыларЕсептеуіш техниканың даму тарихы туралы жалпы мәлімет туралы біледі. |
| Көпшілік оқушыларСандық компьютерлер туралы мәлімет алады. |
| Кейбір оқушылар Есептеуш техниканың даму кезеңдерін ажырата алады. |
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология:computare, перфокарта.абак, сандық компьютер |
Жоспар |
| Кезеңдер | Уақытминут | Жоспарланған іс-әрекет | Қолданыла-тынәдістергеұсыныс | Қолдан-латынресурстар |
| Ұйымдастыру кезеңі | 3 мин | Амандасу, түгендеуБүгінгі сабақ, сіздерге сәттілік пен шыдамдылық, тапқырлық пен шығармашылық тілеймін және сіздерге арнаған көңіл-күй шарларын сыйлаймын. | Амандасады. | Психологиялық ахуал |
| Үйтапсырмасын сұрау | 4 мин | Бос орынды толыықтыр : | Жеке орындау | Бос орынды толтыру Бағалау парағы |
| Білу және түсіну | 12 мин | Презентациямен танысу | Жеке жұмыс | Презентация, интерактивті тақта |
| Бекіту | 4 мин | Берілген мәліметтердің дұрыс немесе бұрыстығын анықтау | Жеке орындау | Кима кағаздар |
| Сергіту сәті | 4 мин | Сергіту сәтін орындайды | Жеке орындау | Интерактивті тақта, бейнеролик |
| Қоры-тынды-лау | 4 мин | Қорытындылау мақсатында бос орынды толтыр тапсырмасын орындау | Жеке орындау | Қима қағаздар |
| Рефлексия | 4 мин | Оқушылар төмендегі сұрақтарға стикерге жауап жазып А3 постеріне іледі:Менің бүгінгі сабақтағы көңіл-күйім...Менің бүгінгі сабақтан алған білімін ...Менің бүгінгі сабақтағы атқаған жұмыстарым . | Ұжымдық жұмыс | Постер |
| Бағалау | 4 мин | Бағалау парағындағы ұпайларын есептеу | Жеке жұмыс | Бағалау парағы, оқушы күнделігі |
| Үй тапсыр-масы | 3 мин | Кітап соңындағы сұрақтарға жауап іздеп келу | Жекеорындауғаарналған. | Күнделік |