| Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | Мектеп:№262 мектеп-гимназиясы |
| Күні: 29.11.2017 ж | Мұғалімнің аты-жөні: Сейітова Венера Мұратқызы |
| СЫНЫП:1 сынып | Қатысқандар : | Қатыспағандар: |
| Сабақтың тақырыбы: | Дөңгелек сандарды қосамыз және азайтамыз. |
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.2.5 Ондықтан аттамай, 20 көлеміндегі сандарды , ондықтарды ауызша қосу және азайту. |
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| 20 – ға дейінгі сандар тізбегін құрастыра алады. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Тура және кері ретпен санай алады. |
| Кейбір оқушылар: |
| Ондықтармен 100 – ге дейінгі сандар тізбегін құрастыра алады. |
| Бағалау критерийі | Дөңгелек сандарды қолданып, қосу және азайту амалдарын орындай алады, дәлелдейді. |
| Тілдік мақсаттар: | Оқушылар:Бірліктер, ондықтар, |
| Негізгі сөздер мен тіркестер:Қосудың, азайтудың компоненттері |
| Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
| Тоқаштарды сана.Неше баған, неше жол берілген?Барлық тоқаштарды сана? |
| Құндылықтарға баулу | Өз бетінше топта ынтымақтастықта, бірлесе жұмыс жасауға, сыйластыққа, жауапкершілікті сезінуге қалыптасады. |
| Пәнаралық байланыс | Жаратылыстану,дүниетану, сауат ашу. |
| Алдыңғы оқу | Екі таңбалы сандар туралы ұғым бар. |
| Сабақтың барысы | |
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
| Сабақтың басы | 2 мин 3мин 5мин | Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.Қимыл іс-әрекет арқылы.Қуан шаттан, қуан шаттан!Қуанатын күн бүгін.Қайырлы күн достарым,Сәттілікке толы күн болсын!Аспазшы келеді. Тосын сый: Топқа бөлу.Оқушылар пісірмелердің тәтті тілектерімен топқа бірігеді. 1 – топ Денсаулық2 – топ Бақыт 3 – топ Сәттілік4 – топ БайлықШирату- Оқушылар бізде бүгінгі күн ерекше күн. Жаңа бізге базарлығын сыйлаған кім? Ұжымдық жұмысТәтті тоқаштарАспаздың қанша тоқаш пісіргенін сана.Дөңгелек сандарды былай қос:10+20=1онд.+2онд.=3 онд=30Дөңгелек сандарды былай азайт:30-10=3онд.-2онд.=1онд.=10 | «Тәтті тілек»Печенье арқылыАспазшы.АКТ |
| Сабақтың ортасымин | 5 мин 2мин 5мин 2 мин 5мин 3мин 3мин 1мин | Топтық жұмыс.«Кім шапшаң?» әдісі. - Торсықта қандай сан жасырынып жатыр? - Ағаштардың тізбегіндегі белгісіз санды тап. - Сандарды салыстыр - Тиындарды сана, әмиянға сал.К.Б Сұрақ - жауапБ. Топтар бірін – бірі бағалайды. «Айналмалы бекет»Логикалық сұрақтар:-Спорт жарысына 20 ұл және 10 қыз қатысты. Жарысқа барлығы қанша бала қатысты?- Дұрыс жауабы:30 бала Сергіту сәті:«Мен қазақпын!»Қабілетті оқушыға жұмыс.Дананың 100 тг ақшасы бар. Ол 20 тг қарындаш, 50 тг дәптер, 30 тг-ге өшіргіш сатып алды. Дананың ақшасы жете ме?Табыс дүкені Жұптық жұмыс:Жеке жұмыс:Жұмыс дәптері № бетСәйкестендір.Б: Мөр жинау | БейнесұрақМұғалімАта - ана Бейнеролик Ондықтармен санап, кестеге сәйкес сандарды жаз. |
| Сабақтың соңы | 4мин | РефлексияОқушыларға түгел дәмді тоқаштар таратылады. Барлығы түсініктіТүсінбеген тұстерым бар Мүлде түсінбедім. | |
| Қосымша ақпарат |
| Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтауСабақтың өн бойында балалардың қауіпсіздігін қадағалаймын. |
| 1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. | «Сұрақ – жауап »әдісі «Өзара бағалау» жетістік баспалдағы Мұғалімнің бағалауы «Басбармақ»әдісі «Мөр басу» әдісі. | Сергіту сәті |
| Рефлексия | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
| |
| Қорытынды бағамдауҚандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: 2:Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |